אנחנו לגמרי
בעד לתכנן מראש...

הזמנות מעבר לשבועיים קדימה

ניתן לערוך רק מהתפריט המלא

ובמגבלת הזמן והכמות המינימליים

עגלת קניות

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן
התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד

יום היין עכשיו באתר! 10% הנחה על יינות אדומים

המגזין

BRAKE

ד
ריה ורד ומירי דוידוביץ מבקשות להראות לנו צד אחר של הפליטים שחיים ועובדים לצידנו בעולם המסעדות

דריה ורד ומירי דוידוביץ מבקשות להראות לנו צד אחר של הפליטים שחיים ועובדים לצידנו בעולם המסעדות

דריה ורד, זמרת ויוזמת התערוכה עובדת בתחום המסעדנות כבר 12 שנים: "נכנסתי לעולם המסעדות בגיל 17, קצת אחרי הבגרות האחרונה. קיבלתי המלצות על מקום חדש באבן-גבירול שפתוח 24/7, "הבראסרי". אמנם הייתי בת 17, אבל כבר עבדתי, לא מעט, בקייטרינג, ב"גיגים", בבייביסיטר ואפילו ניסיתי את מזלי בבית- קפה בבוגרשוב - התלמדות אחת בבוקר שבת שהוכיחה לכולם, שאני עם המחשב הזה לא מסתדרת. בקיצור, חדורת מוטיבציה ומלאת ביטחון נכנסתי לפגישה עם אורן שנבל, מנהל המקום.

ישבתי על הבר, הדלקתי סיגריה ומילאתי טופס של ראיון עבודה, לא היה לי מושג שאותו יום רנדומלי, במקום רנדומלי לא פחות, יהפך להיות הבית השני שלי ל-12 השנים הבאות. באמת שלא ידעתי לאן אני נכנסת, לא היה לי שום מושג על "עולם המסעדנות" (ואולי עוד לא היה ממש?). וכן הייתי לפני גיוס ללהקה צבאית, והיה לי ברור כשמש שאני אוטוטו עולה על המסלול לקריירה בין-לאומית. אורן מצידו האזין לקורות החיים המרשימים של הזמרת והבייביסיטר, חשב והציע הצעה: "תהיי פיקולו, לפחות עד הצבא, אח"כ- נראה" הסכמתי. עישנתי עוד סיגריה וחזרתי הביתה.

למשמרת הראשונה שלי הגעתי לפני הזמן, עם עקבים כמובן (לא מומלץ- בטח אם את עובדת בתוך המטבח) והתרגשתי נורא. ולשנתיים הקרובות- הייתי פיקולו. כן כן, פיקולו שחתך את הלחם ופילש סכו"ם. בעצם עבדתי מול המטבח, ויחד עם שוטפי הכלים. 

ראיתי את השוטפים מתחלפים, שפות אחרות, תווי פנים אחרים, זה כן יודע עיברית, זה לא, אחד קוסטה, אחד צ'ון, כל מיני פנים ושמות. לא חשבתי עליהם יותר מידי, לרגע לא "עצרתי" לחשוב על הנסיבות, על המרחק, על הזרות. ישבנו בהפסקות יחד, אכלנו ועישנו, ועכשיו אחרי 12 שנים, החלטתי שאני רוצה לספר סיפור אחר, להראות צד אחר של אותם האנשים שמעמדם שנוי במחלוקת, ללא פתרונות, וללא האשמות- אלא רק כאנשים שעובדים".

BRAKE" " הינה תערוכת צילום. תערוכה שמבקשת שנעצור ונסתכל. בשנה האחרונה וכחלק מפרויקט "מתחברים" באוניברסיטת תל-אביב, למדה ונחשפה דריה אל נושא הפליטים ומבקשי מקלט. כעת היא מבקשת, באמצעות צילומיה של מירי דוידוביץ, לתת גם לנו הצצה על אותם פליטים שעובדים וחיים לצידנו.

דריה, חאבן, איינוס וג'ושוע. צילום: מירי דוידוביץ

האנה, נטאשה ושישאי. צילום: מירי דוידוביץ

בילי, ניצן, סמסונג ואורון. צילום: מירי דוידוביץ

מנגו ואיתמר. צילום: מירי דוידוביץ

מייקל, עמית ומארי. צילום: מירי דוידוביץ

התערוכה תפתח ב 21.6.2015 ב"כולי עלמא"- רחוב מקווה ישראל 10, בשעה 21:00 ותיסגר ביום חמישי ה 25/6/15.

***

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
Magento
From Cyber Friday to Black Monday