עגלת קניות

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן
התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד
המגזין

חנוכה בבייקרי: סופגניות ונוסטלגיה

ע
ונת הסופגניות כבר כאן ובבייקרי נערכו בהתאם. שלחנו את יניר לטעום ולדווח, אם המרקם נכון, אם יש מספיק מילוי, אם יש די אבקת סוכר ואם הטעם באמת מזכיר לו את סבתא 

עונת הסופגניות כבר כאן ובבייקרי נערכו בהתאם. שלחנו את יניר לטעום ולדווח, אם המרקם נכון, אם יש מספיק מילוי, אם יש די אבקת סוכר ואם הטעם באמת מזכיר לו את סבתא 

שוב הגיעה התקופה הזו בשנה. חורף תל-אביבי. שלוליות מציפות את רחובות העיר. ילדים במגפיים מדלגים ביניהן ומתיזים מים לכל עבר. חתולים מסתתרים בפחי אשפה, והמטריות, איך שאני שונא את המטריות.

ילדים מקפצים בין שלוליות בחורף התל-אביביילדים מקפצים בין שלוליות בחורף התל-אביבי. צילום: יח"צ

אם יש משהו שיכול להשכיח ממני את הכביסה שתליתי רגע לפני שהגשם התחיל, את הגרביים שנרטבו משלולית תועה, או את זה שרק חמש אחר הצהריים וכבר חושך – אלו סופגניות. ורצוי, כך מסתבר, שהן יהיו הסופגניות של הבייקרי.

עוד בתור ילד קטן, אם חג החנוכה ריגש אותי זה לא בגלל דמי החנוכה, הדלקת הנרות או סיפורי המכבים, אלא רק בגלל הסופגניות. סופגניות וכמה שיותר מהן.

הסופגניות של הבייקרי בדליקטסן, בטעם ביתי ובמילויים שוניםסופגניות של הבייקרי - החדשות הטובות הן שכבר לא צריך להצטייד בסבתא לקראת חנוכה. צילום: עידית בן עוליאל

בטעמי הילדות אף פעם לא קל להתחרות, ובמה שקשור לסופגניות מעולם לא הייתה תחרות אמיתית לאלו של סבתא.

אני זוכר בבהירות את סבתא עובדת קשה במטבח, לשה, מערבלת, מקפלת, ממלאה, מטגנת, בוזקת. ואז היה מגיע הרגע ההוא שבו הסופגניות יוצאות לוהטות מסיר הטיגון, עליהן עדיין סימני בעבוע מהשמן הרותח, וסבתא מתקרבת אליהן עם המזרק הגדול של הריבה... צמרמורת בכל הגוף.

החדשות הטובות הן שכבר לא צריך להצטייד בסבתא לקראת חנוכה. גם אין צורך שהסבתא תעבוד קשה כל-כך בשביל כמה סופגניות.

סופגניות של הבייקרי במילוי ריבת תות, טופי קרמל וללא מילוי. צילום: עידית בן עוליאל

דמיינו את זה: בדרך הביתה מהעבודה אני חומק בין הטיפות, מדלג באומץ מעל השלוליות, כי אני יודע שאני חייב לעבור בדליקטסן כדי לקנות סופגניות של הבייקרי. יש את הקלאסיות במילוי של ריבת תות ויש סופגניות ממולאות בטופי קרמל, וגם סופגניות ללא מילוי, לחובבי הז'אנר המינימליסטי ולמי שאוהב למלא לבד. 

הסופגניות שנמכרות אחר-הצהריים הן לא אלו שטוגנו בבוקר, אלא סופגניות טריות שהוכנו לפני שעה קלה. אבקת הסוכר טרייה ויבשה, מבטיחה שכל ביס יזרוק אתכם לילדות. אם מסתכלים בהן מספיק זמן זה עושה חשק לאכול ולאכול ולאכול ולא להפסיק.

למי שמחפש את חוויית החנוכה המושלמת, אפשר למצוא בדליקטסן גם לביבות טריות וטעימות (מתפוחי אדמה, זוקיני או תירס), נרות חנוכה, סביבונים צבעוניים ואפילו "דמי חנוכה" לילדים הקטנים.

חגיגת חנוכה בדליקטסן. צילום: יח"צ

קניתי לי מארז של סופגניות מכל הסוגים וגם כמה לביבות, ובסופו של דבר לא התאפקתי וכבר קניתי ארוחת ערב שלמה, ויצאתי החוצה לרחוב הקר. לקחתי ביס גדול מסופגנייה חמה וטרייה. האף שלי התמלא באבקת סוכר, הסנטר נמרח בריבת תות חמימה והלב התמלא בזכרונות ילדות של סבתא ואור נרות.

לקחתי ביס גדול מסופגנייה חמה וטרייה. האף שלי התמלא באבקת סוכר. צילום: שרית גופן

אז בין אם להדלקת נרות אצל השכנים, הרמת כוסית במשרד, מפגשים משפחתיים או מסיבות בגני הילדים ובבתי הספר. סופגניות עם ריבה, בלי ריבה או עם טופי קרמל - להזמנות

חנוכה שמח

***

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
Magento
From Cyber Friday to Black Monday