אנחנו לגמרי
בעד לתכנן מראש...

הזמנות מעבר לשבועיים קדימה

ניתן לערוך רק מהתפריט המלא

ובמגבלת הזמן והכמות המינימליים

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן

שים לב שההזמנות לתאריך זה הסתיימו‎

התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד

מחק

המגזין

יש לי גלידה הכי טובה
ב
גלידריה החדשה של R2M שתפתח ממש בקרוב, בסמוך לבייקרי צפון דיזנגוף, תוכלו ליהנות מגלידה טריה, טעימה ורכה שיוצרה במקום, במכונה של Carpigiani האיטלקית. השילוב של הגלידה הנהדרת הזאת עם שלל מוצרי הבייקרי, יבטיח לכולנו קיץ קצת יותר קריר.

גלידה. בואו ניתן בה סימנים: וניל, חובה. שוקולד, הרי אין בלעדיו. פיסטוק. אם הפיסטוק לא בשלישייה שלכם אתם לא מכורים אמיתיים. כל השאר זה כבר בחזקת צ׳ופר (ותכף נדבר גם עליו).

אוטוטו, אבל ממש, תפתח ליד הבייקרי בדיזנגוף הגלידרייה החדשה של קבוצת R2M שתיקרא Creme ובה יכינו עבורכם את הגלידה הכי (אבל הכי!) טריה, טעימה ומדויקת. 

כך, בערך תראה הגלידה של Ice Cream מכונת הגלידה של Carpigianiהייחוד במכונה של Carpigiani שמוצבת במקום, הוא שהיא מייצרת את הגלידה מהר מאד (6 דקות, על השעון), תוך שליטה על פרמטרים כמו אווריריות המרקם והטמפרטורה

לאחרונה ביקר כאן המאסטר ג׳לאטו האיטלקי אלסנדרו ראקה, האיש וכפית הכסף בכיס השרוול (זו שרק איתה טועמים את הגלידה). ראקה הוא הבעלים של אחת הגלידריות הנחשבות בצפון איטליה ומורה בכיר באוניברסיטה לגלידה של חברת Carpigiani. הוא בא כדי להדריך את הקונדיטורים של R2M בשימוש במכונה המיוחדת שהובאה מאיטליה ולהרכיב יחד איתם את מתכוני הגלידות שיוגשו ב- Creme.

אלסנדרו ראקה מדריך את הצוות ב-R2M על המכונה של מיכלים לאחסון הגלידה של Carpigianiהמאסטר ג׳לאטו האיטלקי אלסנדרו ראקה, האיש וכפית הכסף בכיס השרוול (זו שרק איתה טועמים את הגלידה)

הייחוד במכונה של Carpigiani שמוצבת במקום, הוא שהיא מייצרת את הגלידה מהר מאד (6 דקות, על השעון), תוך שליטה על פרמטרים כמו אווריריות המרקם והטמפרטורה, שהיא כמובן משמעותית מאד כיוון שטעם הגלידה מרגיש אחר בטמפרטורות שונות. למשל, ככל שהגלידה יותר קרה (כמו גלידה שנמכרת ממקפיאים, למשל), צריך להוסיף לה יותר סוכר, על מנת שנחוש במתיקות.

מכינים גלידת פיסטוק

ראקה טועם את גלידת הפיסטוק בכפית הכסף שלואז מה עושים כדי להגיע לגלידת השוקולד המושלמת? או הווניל? או, כמו שאמרנו כבר - הפיסטוק? טועמים. והרבה

Ice Cream, הפתיחה בקרוב

אז מה עושים כדי להגיע לגלידת השוקולד המושלמת? או הווניל? או, כמו שאמרנו כבר - הפיסטוק? טועמים. והרבה! אחרת איך אפשר למצוא, למשל, את התותים הכי טעימים עבור הסורבה? רגע, כבר דיברנו על סורבה? לצד שלושת הטעמים הקבועים, יוגש בכל פעם סורבה משתנה מפירות העונה.

מכינים גלידת שוקולד עם ולרונהאז ממה מכינים את גלידת השוקולד המושלמת?

גלידת שוקולד במכונה של קרפיאני 

ראקה בודק את גלידת השוקולד

גלידת ונילהכנת גלידת וניל משובחת ממקלות וניל 

מוסיפים חלב למכונה

גלידת וניל מהמכונה של קרפיאני

מכינים סורבה תות שדה

המכונה של קרפיאני

שטרודל תפוחים של הבייקרי. יוגש עם גלידה וניל

ועכשיו הצ׳ופר - כלומר הסיבה שבגללה כדאי להקים אוהל קטן בכניסה: בגלדיריה החדשה, יערמו לכם על הגלידה המשובחת את המאפים והקינוחים הנהדרים של הבייקרי. למשל, גלידה וניל עם פאי תפוחים חם או שטרודל בננות; עוגיות שוקולד כדי להוסיף אקסטרה שוקולד לגלידת השוקולד; או טארט לימון עם גלידת הפיסטוק. ואפשר גם פשוט דובדבני אמרנה, או שזיפים נפלאים בברנדי. וההכי שלי – כדור גלידת שוקולד בתוך לחמניה טריה. חלום.

גלידת תות שדה עם גבינה ושטרוזילבגלידריה החדשה יערמו לכם על הגלידה המשובחת את המאפים והקינוחים הנהדרים של הבייקרי.

הגלידריה החדשה של קבוצת אר טו אם r2m שתיפתח בקרוב בסמוך לבייקרי צפון דיזנגוף

פרוסת שטרודל עם גלידת וניל

וניל עם שטרודל תפוחיםגלידה וניל עם פאי תפוחים חם 

גלידת תות עם עוגת גבינה וסירופ מתוק

גלידת וניל עם דודבני אמרנה

כדור גלידת שוקולד בתוך לחמניה טריה

טל סיון-צפורין היא צלמת, סטייליסטית, ובעלת הבלוג Chocolate / Salt

***

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
עיצוב: סטודיו שלושת הדובים | פיתוח: Robin eCommerce Solutions