אנחנו לגמרי
בעד לתכנן מראש...

הזמנות מעבר לשבועיים קדימה

ניתן לערוך רק מהתפריט המלא

ובמגבלת הזמן והכמות המינימליים

עגלת קניות

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן
התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד
המגזין

רק חול וחול

ו
שוב מסתבר לי שהכל עניין של טיימינג. רבע שעה בדליקטסן ואתם הולכים לים מסודרים לגמרי. פיקניק נהיה מה שפיקניק אמור להיות ולא יום עבודה אכזרי שבסופו אתם נופלים שדודים על מחצלת, בשעה שהילד עומד לצידכם ובועט בחול ממש חמישה סנטימטר מראשכם, מזכיר לכם שהבטחתם לבנות ארמונות בחול מיד כשנגיע לים

ושוב מסתבר לי שהכל עניין של טיימינג. רבע שעה בדליקטסן ואתם הולכים לים מסודרים לגמרי. פיקניק נהיה מה שפיקניק אמור להיות ולא יום עבודה אכזרי שבסופו אתם נופלים שדודים על מחצלת, בשעה שהילד עומד לצידכם ובועט בחול ממש חמישה סנטימטר מראשכם, מזכיר לכם שהבטחתם לבנות ארמונות בחול מיד כשנגיע לים

קו 3 של אגד היה יורד משדרות רוטשילד לאורך רחוב דרך הים, דרך הים ועד לחוף הכרמל, דחוס בסבתות מיוזעות בשמלות קיץ ונכדים בבגדי ים, שגלגלי הים והמצופים בעל ראשי הברווז או הצב כבר היו מולבשים ודבוקים לעורם. ייתכן שהנכדים יצאו מהבית כשציוד ההצלה כבר מנופח ומולבש עליהם בגלל איזו קונספציה סבתאית שהעוללים עלולים לטבוע בתחנת האוטובוס או במעבר החצייה, או שאולי היה הדבר בגלל שהמנפח הפוטנציאלי, הלוא הוא סבא, לא בא לים אף פעם ונדרש להוכיח את דאגתו לילד, כמו גם את קיבולת בית החזה שלו.

אילו הייתם מבקשים ממני מתכון שילווה את אותם זכרונות ילדות מהקיץ אצל סבתא בחיפה, הייתי מציע את טעמם של ענבי סולטנינה במי מלח ומעט חול לגריסה בין השיניים.

בשעת צהריים היתה סבתי שולחת אותנו אל קו המים "לשטוף ידיים". היינו שבים כשידינו השטופות מונפות אל על, מנסים להתיישב על החול מבלי להיעזר בהן, מה שכמעט לעולם לא הצליח. אחר כך היא היתה מניחה  בידינו האחת אשכול ענבים, ובשנייה ביצה קשה.

***

כמו כל הורה החושש מכניסה לדפוסי התנהגות שחילחלו אליו בעל-כורחו בשנות ינקותו, כל הליכה עם ילדיי לים היתה בשבילי מאבק בתבניות צפויות מראש. ההחלטה הראשונה שלקחתי - לעולם לא אקח ענבים לים! לא שאני חושב שנקטרינה או משמש יושבים טוב יותר ברוטב מי ים, אבל עם זה שיתמודדו הילדים בבוא היום.

אבל ברצינות - המאמץ לסגור את ארוחת הערב על שפת הים, גרר חבורות של הורים תל אביבים למאמצים די עילאיים ולהרבה קופסאות פלסטיק בשורה ארוכה של ימי חמישי במשך קייצים אחדים. בסופו של דבר, זה הביא אותם לקו המים מותשים וחסרי אמביציה. מזל שהילדים כבר הולכים לים לבד.

ושוב מסתבר לי שהכל עניין של טיימינג. רבע שעה בדליקטסן ואתם הולכים לים מסודרים לגמרי. פיקניק נהיה מה שפיקניק אמור להיות ולא יום עבודה אכזרי שבסופו אתם נופלים שדודים על מחצלת, בשעה שהילד עומד לצידכם ובועט בחול ממש חמישה סנטימטר מראשכם, מזכיר לכם שהבטחתם לבנות ארמונות בחול מיד כשנגיע לים.

ארבע אמהות, חמישה ילדים, חוף גורדון. גזרים אפויים בתנור בבלסמי וטימין, סלק אפוי, זוקיני עם גרעיני דלעת, חמניה ושומשום, חצי עוף צלוי "דליקטסן", סלט תפוחי אדמה עם בצל, צלפים, עירית ולימון כבוש (בזה אני אף פעם לא נוגע), מלפפונים ועגבניות טריים (את זה אני יודע להכין לבד), סלט קינואה עם עדשים, לימון כבוש, בצל ירוק, פטרוזילה ונענע (למה צריך תמיד כל כך הרבה מאמץ כדי להשביע צמחונים).

כדורי שוקולד בשפע לילדים (זה סותם פיות אידאלי), עוגת גזר בחושה מהבייקרי לאמהות.

בירה מלכה לאמהות (מממ, נפנק את עצמנו, מה יש? מגיע לנו!)

מים לילדים ("מה אמרנו בבית? לא שותים קולה, אני אומרת לך").

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
Magento
From Cyber Friday to Black Monday