עגלת קניות

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן
התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד
המגזין

בא לשכונה בחור חדש

א
לה מפלצות בגובה של כמעט 20 ס"מ, עגולות וגבוהות ויפות, ובעיקר מלאות קרם וקצפת, זו בתוספת פירות יער וזו על בסיס קוקוס ואחרת שוקולדית לגמרי, והן כולן עונות על איזה דימיון - שלא לומר פנטזיה - שיש לכל אחד מאיתנו ביחס לעוגה, שמיד בא לצלול לתוכה ולאכול ממנה מבלי לעצור. 

אלה מפלצות בגובה של כמעט 20 ס"מ, עגולות וגבוהות ויפות, ובעיקר מלאות קרם וקצפת, זו בתוספת פירות יער וזו על בסיס קוקוס ואחרת שוקולדית לגמרי, והן כולן עונות על איזה דימיון - שלא לומר פנטזיה - שיש לכל אחד מאיתנו ביחס לעוגה, שמיד בא לצלול לתוכה ולאכול ממנה מבלי לעצור. 

ביום רביעי סיימתי לעבוד מוקדם, התקלחנו, התלבשנו יפה ונסענו לחתונה של חבר. פאתי פתח תקוה. זה התחיל מהוסס. אף אחד לא ממש יודע כמה רחוק מותר לקחת את השמחה. בכל זאת ימים לא פשוטים.

ליד הסושי פגשתי את דורי בן זאב.

כל הסיטואציה הזו, דורי בן זאב ליד עמדת סושי בבאר של סבא בפתח תקוה בעיצומה של מלחמה, היא מערכון שאפילו דורי בעצמו, בימים היפים שלו ושל טליה שפירא, עליה השלום, לא יכל להמציא.

ימים לא פשוטים.

בוא נשתה משהו מהר, דורי אמר, ששום אזעקה לא תעצור אותנו. דיקלמתי לו את "עשרים ריחות לאורך השדרה" ואת "ננסי ננסי תיכנסי, טוב במים תנסי", כדי להוכיח לו שאנחנו שומעים את הדיסק שלו באופן די יסודי בבית, ושיידע שיש דור המשך למאזינים שלו. הורדנו קצת ג'ק דניאלס, ואחר כך עוד קצת, והשמחה נתגנבה ללבבות מאליה. אחר כך לוס כפרוס עלו להופיע וכבר נהיה ממש משמח.

מוקדם יותר באותו בוקר עליתי על האופניים ודיוושתי לככר המדינה, לראות את הסניף החדש של הבייקרי בבוקר הרביעי מאז פתיחתו. בימים לא פשוטים לא קל לפתוח מקום חדש. בלי לחכות אפילו לביקורת מבחוץ, אדם מרגיש שזה מעשה שכמעט לא ייעשה, בשעה שאלפי אנשים רצים למקלטים, עשרות אלפי חיילים תקועים רחוק מאוד מאמהותיהם הדואגות וההרג לא נותן מנוחה.

אבל החיים חזקים יותר מהכל ויש מהלכים שהתחילו וצריכים לבוא לידי מיצוי, ובנייה של בייקרי במשך חודשים ארוכים היא דוגמא מצויינת לכך, וכמוה גם הנחמה שאפשר למצוא בשעה שהשיניים ננעצות בקרואסון טרי טרי, והקפה מדוייק ומזמין.

כבר בשמונה בבוקר עמדו בתור מנומס ושקט כחמישה עשר איש, שזה בדיוק אדם אחד לכל נורה הקבועה בתקרה, וחיכו למי שיפרוס להם ככר לחם, או יארוז להם עוגה בדרך למשרד, שבכל זאת יהיה לכולם מתוק מעט יותר.

*‫**‬

שלושה שבועות קודם, נקלעתי לפרזנטציה שאנשי הקונדיטוריה עשו לרותי וגיא ומתי, כדי שאלה ידייקו את מה שנראה להם נכון לבייקרי חדש. גולת הכותרת של התצוגה, שהייתה בעיקר טעימה מסיבית של עשרות עוגות ומאפים תוך שעה, היתה עוגות יום ההולדת המיועדות לילדים בעיקר, אם כי גם אני אינני מתכוון לעבור את יום ההולדת הבא בלי אחת מהן.

נכון, זה אולי בגלל שאני די ילדותי בסך הכל, אבל כשינוחו העיניים שלכם על אחת העוגות האלה, לא מן הנמנע שתעשו איזו הערכה מחדש של היחס שלכם לעוגות וימי הולדת ותרצו אחת כזו גם לעצמכם.

אלה מפלצות בגובה של כמעט 20 ס"מ, עגולות וגבוהות ויפות, ובעיקר מלאות קרם וקצפת, זו בתוספת פירות יער וזו על בסיס קוקוס ואחרת שוקולדית לגמרי, והן כולן עונות על איזה דימיון - שלא לומר פנטזיה - שיש לכל אחד מאיתנו ביחס לעוגה, שמיד בא לצלול לתוכה ולאכול ממנה מבלי לעצור. כי אם משהו צריך ליפול עלינו משמיים - מוטב שזו תהיה עוגת קרם שמישהו השקיע בה הרבה אהבה והתלהבות.

*‫**‬

פגשתי שם שניים או שלושה אנשים שאני מכיר מכל מיני מקומות. כולם גרים בסביבה וכולם נורא שמחים שנפתח להם בייקרי ליד הבית, אבל את ההתלהבות מסדרים יפה בתוך משפטים רציניים, שוקלים מלים ומתלהבים באופן מדוד. כולם מנסים להבין אם והיכן המילה אסקפיזם מונחת במקומה בתוך המשפט, והאם זה לא מעט קטנוני להתנחם בהפצצה של פחמימות, חלקן בצורת בצק וחלקן סוכר, בשעה כל כך לא נוחה.

ואני מוצא שנחמה זה מה שצריך עכשיו. את הקלוריות העודפות אני אוריד ברכיבה מאומצת לצד השני של העיר.  

***

בייקרי ככר המדינה. וייצמן 67. חדש על המדף.

טלפון: 03.620.3363

ראשון – חמישי | 7:30 – 20:00

שישי |  7:30  – 17:00

שבת |  8:00 – 14:00

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
Magento
From Cyber Friday to Black Monday