אנחנו לגמרי
בעד לתכנן מראש...

הזמנות מעבר לשבועיים קדימה

ניתן לערוך רק מהתפריט המלא

ובמגבלת הזמן והכמות המינימליים

עגלת קניות

סל הקניות שלך ריק

Delicatessen - דליקטסן
התפריט והמוצרים שלנו בקליק אחד

המגזין

לטיול יצאנו
ה
קבוצות מגישות לנו את הבלנד שלדעתם יהיה הבלנד המוצלח ביותר, אנחנו מרכיבים את הבלנדים ונותנים לכולם לטעום את היינות בטעימה עיוורת כשאף אחד לא יודע מה הבלנד שלו בטעימה.

הקבוצות מגישות לנו את הבלנד שלדעתם יהיה הבלנד המוצלח ביותר, אנחנו מרכיבים את הבלנדים ונותנים לכולם לטעום את היינות בטעימה עיוורת כשאף אחד לא יודע מה הבלנד שלו בטעימה. 

בתחילת אוגוסט יצאו כ-60 מהעובדים של R2M ליקב שורק. לאחר עשור בו R2M מייצרים את יין הבית שלהם "חרוצים" ביקב, זו השנה הרביעית ברציפות בה יצאו העובדים לייצר בעצמם את הבלנד שייבחר להיות "חרוצים 2013". על הניצוח הופקד אלעד שהם, מנהל המשקאות של החברה, ששרד כדי לספר על החוויה:

אנחנו מייצרים את "חרוצים" יין הבית של R2M ביקב שורק, שהוא לא רק אחד מיקבי הבוטיק הותיקים בישראל, אלא גם הבית ספר הכי חשוב ליין בארץ. אנחנו מלווים את עשיית היין כל השנה – מהבציר, הטיפול ביין, בחירה וקנייה של חביות, ערבוב, ביקבוק ותוויות. ניר שחם, שבאמתחתו כבר 20 בצירים מלווה אותנו כבר עשור בייצור היין ועם השנים פיתחנו שפה משותפת, טעמים משותפים וגם חברות. כך הלך וגדל "חרוצים" במשך השנים מיין הבית של מסעדה אחת קטנה ביד חרוצים, ליין הבית בכל המסעדות שלנו. שנים ייצרנו יין אחד, תמיד מבוסס קברנה סוביניון. עם הזמן, רצינו גם יין שיתאים יותר למיקומנו הים תיכוני (גם מבחינת זני הענבים המתאימים בארץ וגם מבחינת הטעמים שחיפשנו), ולכן בבציר 2011 ייצרנו יין נוסף – בלנד של קריניאן וסירה, שנמכר אך ורק בבראסרי (כיאה לבלנד מעמק הרון..).
בשנתיים האחרונות ייצרנו גם רוזה חרוצים, ובשנה שעברה ביקבקנו גם קברנה זני מכרם בספסופה שהיה כל כך טוב שפשוט לא היה לנו לב לערבב אותו עם שאר היין. ככה נולד "חרוצים מאוד", יין שיצא למסעדות מתישהו בשנה הבאה. 
אז זה הסיפור של חרוצים שגדל מייצור קטנטן של יין אחד למסעדה אחת, ליין ממנו אנחנו מייצרים בין 3500 ל-5000 בקבוקים בשנה, מארבעה סוגים. לאוהבי הלבן שביניכם - השנה נעשה לכם גם לבן...

יינות ביקב שורק

טעימות ומזיגות ביקב שורק, במהלך העבודה על

עובדי דליקטסן ביקב שורק

כל שנה לפני הבציר המתקרב, צוות המסעדות יוצא לפעולה ובוחר את הרכב הבלנד של היין שלנו.
איך זה עובד?

כל קבוצה ממסעדה מקבלת את הקומפוננטים מהם אנחנו מתכוונים להרכיב את היין. בליווי של איש מקצועי מעולם היין (ייננים, כתבי יין, מומחי גפן ויין ואגרונומים - שזו ההזדמנות להודות להם על הרצינות שהם מקדישים לעניין, חלקם כבר כמה שנים ברציפות), הם טועמים כל קומפוננט בנפרד ומתחילים לעשות ניסוי וטעימה על הבלנדים. אנחנו מכווינים אותם ברמת כמה הם יכולים לשים מכל סוג, ומה הכיוון הכללי של היין – יין לא כבד עם חמיצות טובה, שאפשר לשתות גם בצהריים בלי להתעייף, והכי חשוב - טעים! 
הקבוצות מגישות לנו את הבלנד שלדעתם יהיה הבלנד המוצלח ביותר, אנחנו מרכיבים את הבלנדים ונותנים לכולם לטעום את היינות בטעימה עיוורת כשאף אחד לא יודע מה הבלנד שלו בטעימה. בסוף הטעימה נערכת הצבעה והעובדים מצביעים עבור הבלנד המוצלח ביותר בעיניהם. את הבלנד הזוכה אנחנו מרכיבים בדרך כלל בחודש נובמבר אחרי שנרגעת עונת הבציר, ואחרי מנוחה קלה של  היין, אנחנו מבקבקים אותו.

עובדי דליקטסן ביקב שורק 2

עובדי דליקטסן ביקב שורק, מערבבים את היין

טעימות במהלך הכנת הבלנד

וזאת כל התורה.. אנחנו חרוצים.

***

צילום: שרית גופן

פוסטים אחרים שאולי יעניינו אותך
Magento
From Cyber Friday to Black Monday